Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у побуті!
Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі. Зважаючи на невтішну статистику, яка спостерігається з початку опалювального сезону щодо кількості загиблих на пожежах у побуті українців, рятувальники посилюють профілактичні відпрацювання населених пунктів.
Так, з початку 2019 року на території України виникло вже понад 3,5 тисячі пожеж у житловому секторі, кількість загиблих на яких майже досягла позначки у 400 осіб.
Зазвичай, основними причинами виникнення займань є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники у місцях, що легко доступні для дітей, майже завжди призводять до пожеж у помешканнях.
Тож, зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає українців дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.
Зокрема:
не паліть у ліжку;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
В.М.Шанюк,
начальник Лугинського районного сектору
управління ДСНС України у Житомирській області