Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

Максимальна кількість аптек Житомирщини має укласти договори з НСЗУ та працювати з програмою «Доступні ліки»

Переглядів: 110

На Житомирщині вже третій рік діє державна програма «Доступні ліки», завдяки якій жителі області можуть отримати медичні препарати безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

 

Так сьогодні, 8 квітня, голова ОДА Ігор Гундич підписав розпорядження №120 про реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» в Житомирській області у 2017-2019 роках.

 

У документі зазначено, що голови РДА мають сприяти щодо реєстрації аптечних закладів в електронній системі охорони здоров’я та укладання угод з Національною службою здоров’я України. Адже з 1 квітня 2019 року кошти за відшкодування препаратів за програмою «Доступні ліки» надходитимуть напряму від НСЗУ до аптек.

 

Для того, аби аптечні заклади області могли надавати жителям Житомирщини «Доступні ліки» їм потрібно зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я та укладання угод з Національної служби здоров’я України. Міські голови та голови ОТГ спільно з керівниками закладів охорони здоров’я, що надають первинну медико-санітарну допомогу, та представниками аптечних закладів всіх форм власності мають попрацювати в напрямку реалізації нових правил та механізмів реалізації програми «Доступні ліки».

 

На адміністративних територіях області мають бути створені умови для розвитку мережі Інтернет для забезпечення доступу до електронних ресурсів аптечних закладів, які беруть участь у реалізації цієї програми відшкодуванні вартості лікарських засобів та закладів охорони здоров’я, що надають первинну медико-санітарну допомогу.

 

Нагадаємо, що для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та забрати обрані ліки.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: