Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

Лугинщина вшановує пам'ять про Героїв Небесної Сотні

Переглядів: 229

Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною? Далеко не кожній людині випадає честь сприяти втіленню кращих сподівань.

20-е лютого 2014-го року стало переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку корупційної кримінально-олігархічної влади, багатонаціональний український народ пробудився і не залишився у смертельної байдужості до свого майбутнього і майбутнього своїх дітей, до гідності та честі свого доброго імені.

5 років тому багато українців вийшли на Майдан Незалежності в столиці з мирною акцією проти рішень тодішнього президента Януковича, згідно з якими розривалося підписання Угоди з ЄС на догоду Кремлю.

Щоб придушити мирну акцію влада застосувала до народу зброю. 20 лютого 2014 року більше 80 мітингувальників українців загинули. На наступний день провели прощання із загиблими активістами, під час траурної промови загиблих назвали «Небесною Сотнею», а жалобна пісня «Плине кача…» прозвучала, як реквієм за загиблими.

На Майдані померли не тільки українці, але і вірмени, білоруси, грузини. Трьох іноземців нагородили посмертно орденами Героїв Небесної Сотні (Михайла Жизневского, Давида Кіпіані та Зураба Хурцію). 104-м загиблим українцям присвоїли звання Героїв Небесної Сотні.

День 20 лютого став переломним у ході подій Революції Гідності.

Вшанувати пам’ять Небесної Сотні до меморіалу полеглим захисникам України сьогодні прийшли голова РДА Наталія Кирийчук, голова райради Олександр Губарець, селищний голова Петро Мельник, представники установ і організацій та громадськість району.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: