Лугинська Районна Державна Адміністрація
Житомирська область, Лугинський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

БЕЗПЕКА МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ

Дата: 29.05.2019 11:22
Кількість переглядів: 234

Територію Житомирської області перитинає система магістральних газопроводів високого тиску і відводи від них. Поруч з газопроводами в 8-12 м прокладені кабельні лінії зв'язку і телемеханіки . За межами населених пунктів споруджені газорозподільні станціїї ( ГРС ).

Магістральні газопроводи та їх споруди, що працюють під робочим тиском 55 атмосфер, є об'єктами підвищеної небезпеки, які в разі аварії чи пошкодження можуть призвести до загибелі людей, знищення будівель і споруд, припинення на тривалий час газопостачання споживачам і нанесення великих збитків господарствам і населенню.

Тому, згідно з вимогами Закону України «Про правововий режим земель охоронних зон обєктів магістральних трубопроводів» встановлена охоронна зона, ширина якої залежить від діаметра газопроводу та складає 100-250 м від вісі. Охоронна зона для газорозподільних станцій (від огорожі) складає 150м.  

Визначення меж охоронних зон газопроводів та уточнення їх в натурі здійснюється експлуатуючою організацією (на території Житомирської області – Бердичівським лінійним виробничим управлінням магістральних газопроводів).

На земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється: 

1) будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;

2) розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади пально-мастильних матеріалів;

3) будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;

4) влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, що спричиняють корозію;

5) розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані з масовим скупченням людей;

6) будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо;

7) зберігати сіно і солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;

8) будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;

9) висаджувати багаторічні насадження;

10) облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;

11) переорювати (руйнувати) під'їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;

12) розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

Будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронних зонах, у місцях, де магістральні трубопроводи проходять через водні об'єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов'язані з розробкою ґрунту на глибину більше 30 сантиметрів на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з підприємствами магістральних трубопроводів.

Посадові особи або громадяни, які виявили пошкодження об'єктів магістральних трубопроводів або вихід (витікання) продукту з нього, зобов'язані негайно повідомити про це підприємство магістральних трубопроводів, центральний орган виконавчої влади з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, Міністерство внутрішніх справ України або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування або безпосередньо Бердичівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів за адресою: м. Бердичів, вул. Білопільська, 100, телефон (04143) 7-62-03 та телефон (04143) 4-61-61 в приміщенні диспетчерської Бердичівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів. В диспетчерській цілодобово чергує оперативний персонал. 

Юридичні та фізичні особи за порушення Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» несуть відповідальність згідно із законодавством.

 

Відділ економічного розвитку,

архітектури та цивільного захисту

населення райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь