Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

У Великому Дивлині вшанували жертв політичних репресій

Переглядів: 224

Меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулись вчора, 19 травня, у с. Великий Дивлин.

Місцеві педагоги та працівники культури біля пам'ятника жертвам Голодоморів та політичних репресій.провели зібрання та розповіли присуинім про трагічні події в історії України.

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% - українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: