Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

Забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю

Переглядів: 161

 

         Відповідно до постанови КМУ України Від 19.07.1996 № 999 (зі змінами) «Про затвердження порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями» забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю за місцем реєстрації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій. Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями є заява, документи, зазначені у пункті 34 цього Порядку, та висновок обласної, центральної міської у мм. Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в особи з інвалідністю медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним залежно від умов забезпечення автомобілем.

 

Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями:

особи з інвалідністю I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1);

особи з інвалідністю внаслідок війни I групи по зору або без обох рук;

особи з інвалідністю з куксами обох ніг і рук.

 

На облік беруться і забезпечуються автомобілями особи з інвалідністю, які:

не мають в особистому користуванні автомобільного транспортного засобу, зазначеного в абзаці четвертому статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» (крім причепів, напівпричепів), у тому числі придбаного за власні кошти або отриманого через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду, що перебував в експлуатації менш як 10 років;

протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п’ять років.

Обов’язкова наявність медичної довідки, визначеної органами охорони здоров’я зразка, щодо спроможності особи з інвалідністю керувати автомобілем.

         За додатковою інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення к. №1 та за телефоном 9-16-98.

 

 

 

Тетяна Татарнікова,

головний спеціаліст сектору забезпечення інвалідів,

ветеранів війни та праці УПСЗН Лугинської РДА« повернутися до списку новин

Корисні посилання: