Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

ПРО РОЗМІРИ ШТРАФІВ ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ

Переглядів: 78

З 04.04.2018 року вступив в дію ЗУ  № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

В цьому законі, в статтях 10, 11, чітко визначені права та обов’язки державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів. Статтею 11, п. 1, п/п. 1 державним інспекторам та державним ветеринарним інспекторам надано повноваження здійснення заходів державного контролю без попередження.

В статтях 15, 16 чітко визначені права та обов’язки операторів ринку.

Планові заходи державного контролю проводяться відповідно до статті 25 ЗУ № 2042.

Позапланові заходи державного контролю проводяться відповідно до статті 6 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

В статті 65 розділу ІХ ЗУ № 2042 чітко розписано про відповідальність за порушення цього закону, законодавства про харчові продукти та корми.

Варто зазначити про те, що штрафи, які накладаються відповідно до цього закону, орієнтовані не на неоподаткований мінімум (17,00 грн), а на мінімальну заробітну плату, встановлену на 01 січня року, в який проводиться перевірка. Станом на 2019 рік мінімальна сума штрафу складає для юридичних осіб 8 мінімальних заробітних плат (33384,00 грн), а на фізичних осіб-підприємців – 5 мінімальних заробітних плат (20865,00 грн).

 

                Держпродспоживслужба району.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: