Лугинська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Дата: 31.07.2019 14:11
Кількість переглядів: 127

 

Торгівля людьми — це грубе порушення прав людини. Це злочин, метою якого є придбання та продаж людей для їх сексуальної або економічної експлуатації. За різними даними, щороку від 600 до 800 тис. чоловіків, жінок і дітей стають жертвами торгівлі людьми, мігруючи за кордон. Набагато більше стає жертвами торгівлі в межах їхніх власних країн. Щорічно злочинці від торгівлі людьми по всьому світу мають мільярдні прибутки. Жертв торгівлі часто роблять рабами, яких насильством чи погрозами примушують працювати за малу платню чи зовсім безплатно.

         Кожен рік вражаюча кількість дітей потерпає від багатомільярдного бізнесу – торгівлі людьми та комерційної сексуальної експлуатації.
Це відбувається на кожному континенті та в кожній країні, включаючи
й Україну. Взагалі, діти є дуже легкою мішенню для злочинців, через те, що
в них знижена здатність усвідомлення ризику та власного захисту. Вони більш залежні від дорослих і не розуміють в повній мірі наслідки своїх дій. Більше того, опинившись в неволі, діти мають менше шансів уникнути експлуататорських відносин.

         Багато дітей з бідних сімей не потрапляють в ситуацію торгівлі дітьми
з метою сексуальної експлуатації, в той час як велика кількість дітей, чиї сім’ї не доведені до межі бідності, дійсно потерпають від цих злочинів.

         Сексуальне насильство, жорстоке поводження та занедбаність, часто з боку батьків, членів родини або оточення, роблять дітей уразливими
до сексуальної експлуатації і позбавляють їх захисту та турботи. Якщо дитина змушена піти з дому, вона ще більше ризикує через тиск обставин, відчай
або страх.

         Ще однією причиною занедбаності дітей, є нарко- чи алкозалежність батьків, які практично байдужі до долі власних дітей. Також діти з низьким рівнем освіти, слабкими професійними навичками або які мають дуже мало перспектив отримати роботу, як і діти, що не мають свідоцтва про народження, особливо піддаються ризику сексуальної експлуатації.

         В Україні високий рівень освіти серед дівчат, але водночас – високий рівень безробіття. Цей факт може дуже сильно вплинути на молодих жінок, обмежуючи їх життєві можливості та збільшуючи їх уразливість перед експлуатацією та жорстоким поводженням.

         Місце України у глобальній системі торгівлі людьми визначається тим, що вона переважно є країною, походження «живого товару». Неповнолітніх
в основному вивозять до Росії, Польщі, Італії та деяких країн Східної Азії, таких як Корея та Японія. Але Україна виступає і країною призначення. Торгівля українськими дітьми також існує і в межах України. Дітей, якими торгують в середині країни, в основному використовують у сільському господарстві, на будівництві, ринках, у жебракуванні, злочинній діяльності та проституції.

         Реабілітація дітей, постраждалих від комерційної сексуальної експлуатації або торгівлі дітьми, є комплексним та складним процесом. Багато дітей, які були експлуатовані, часто говорять про почуття сорому, провини та втрати самоповаги. Деякі з них не вірять, що вони були гідні врятування. Інші страждають від усвідомлення того, що вони були зраджені тим, кому довіряли.

        Для того щоб зробити правильний життєвий вибір, зберіть повну інформацію про тих людей, фірми, які вам пропонують послуги. Зверніться за порадою до якомога більшої кількості юристів, правозахисників і дослідіть усі джерела інформації. Беріть участь у прийнятті рішень вашими родичами, друзями. Бережіть своє майбутнє! Не дозволяйте торгівцям людьми вкрасти його у вас.

Дітям, які постраждали від торгівлі людьми та їх сім’ям необхідна допомога, коли потерпілі повертаються додому. В Україні працює Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

0 800 500 335 (116 123 з мобільного)

Години роботи: 10:00-16:00, з понеділка по п’ятницю

Мови: українська, російська та англійська

Веб-сайт: la-strada.org.ua

                                                  

 

Служба у справах дітей РДА                                                                 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь