Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

Безробітним – про основні положення діючого пенсійного законодавства

Переглядів: 32

         27 серпня 2019 року спеціалісти Лугинського сектору обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області взяли участь в інформаційному семінарі із загальних питань зайнятості для громадян, які перебувають на обліку у відділі сприяння зайнятості у Лугинському районі Коростенського МЦЗ, ознайомивши їх з основними положеннями діючого пенсійного законодавства.

Фахівці відділу сприяння зайнятості ознайомили учасників із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості, гендерними аспектами на ринку праці, ризиками нелегальної зайнятості та нелегальної трудової міграції. Увагу присутніх було звернуто на таке негативне явище, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньову» зайнятість. До обговорення цього питання активно долучились спеціалісти Пенсійного фонду, наголосивши на ризиках, пов’язаних із захистом трудових прав працівників, які погодились на «тіньову» зайнятість та соціальним захистом таких працівників у разі скрутних життєвих обставин, зокрема і проблеми під час підрахунку страхового стажу у разі виходу на пенсію за віком. Також акцентували увагу на важливості легального працевлаштування, залежності розміру пенсій від страхового стажу та заробітної плати тощо.

Пенсійники розповіли присутнім про запровадження електронних сервісів, які допоможуть самоконтролю підрахунку страхового стажу та у майбутньому правильному нарахуванню пенсії, зокрема отримання довідки з QR-кодом від Пенсійного фонду, дійсної для оформлення субсидій, пред’явлення у банках тощо без особистого відвідування сервісних центрів за умови реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

В свою чергу, фахівці відділу сприяння зайнятості надали присутнім інформацію щодо користування електронними сервісами державної служби зайнятості.

На завершення заходу всіх присутніх закликали уважно та відповідально ставитись до власного страхового стажу, адже це, насамперед, самоконтроль забезпечення своєї старості.

 

 

 О.В. Омельчук,

провідний фахівець з профорієнтації

 « повернутися до списку новин

Корисні посилання: