Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

День Гідності та Свободи

Переглядів: 365

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи, започаткований указом президента від 13 листопада 2014 року. Це свято відзначається на честь початку двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Гідності у 2013 році.

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і натомість зміцнити стосунки з Росією. Українці вийшли спочатку протестувати на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Мирні зібрання студентства перетворилися в масові мітинги з палаючими шинами, «коктейлями Молотова» і бруківкою, що стала зброєю в руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, під час акцій протесту загинули 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади у березні 2014 року Росія анексувала Крим, а у квітні розпочалася війна на Донбасі, яка триває й досі.

Свідома громадськість Лугинщини зібралась біля Меморіалу полеглим захисникам України, аби віддати данину пам’яті Героям. Перед присутніми виступили перший заступник голови РДА Олена Ренкас та народний депутат України Володимир Арешонков. Благочинний церков району о. Петро (Киричевський) провів молебень. Лугинчани вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: