Лугинська Районна Державна Адміністрація
Лугинський район, Житомирська область

Лугинський район необхідно зберегти в межах однієї громади

Переглядів: 194

Завершення реформи децентралізації на території району обговорювалося сьогодні, 24 грудня, на засіданні круглого столу у райдержадміністрації.

Участь у засіданні взяли голова РДА Тетяна Козак, голова райради Олександр Губарець, Лугинський селищний голова Петро Мельник, сільські голови та в.о. старост.

В ході засідання кожен мав можливість висловити свою позицію і позицію громади, яку він представляє. Зокрема, Бовсунівський сільський голова Микола Міщенко зазначив, що Бовсуни ще у 2017 році підготували пакет документів для приєднання до Лугинської ОТГ, але не встигли за часом. Наразі позиція Бовсунівської громади не змінилась.

Петро Стужук і Петро Новицький, Літківський і Повчанський сільські голови, запевнили, що свого часу приєднуватимуться лише до Лугинської ОТГ, адже саме такою є позиція більшості жителів відповідних сільських рад.

Липниківський сільський голова Олександр Рябчук зауважив, що наразі в Липниках триває обговорення і вивчення думки місцевої громади щодо можливості створення нової ОТГ із центром в Ігнатполі. Попри всі роз’яснення голови РДА Тетяни Козак та голови райради Олександра Губарця, Олександр Рябчук не залишає спроб втілити свій задум, навіть без згоди більшості односельців і, що не менш важливо, без згоди жителів Повчанської сільради, яка територіально розміщена між Липниками й Ігнатполем.

Як завжди емоційним був виступ Лугинського селищного голови Петра Мельника, який вкотре закликав зберегти межі Лугинського район в одній громаді. Лугинська ОТГ готова передбаченим законом шляхом прийняти до себе 4 сільські ради, які поки ще не увійшли до громади.

Керівники району закликали сільських голів ще раз зважити усі можливі перспективи і наслідки та роз’яснити своїм односельцям процес завершення реформи.« повернутися до списку новин

Корисні посилання: