Лугинська Районна Державна Адміністрація
Житомирська область, Лугинський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Дотримання правил пожежної безпеки на місцевих виборах 2020

Дата: 05.10.2020 09:07
Кількість переглядів: 91

На території Лугинського району утворено 32 звичайних виборчих дільниці, на яких проводиться підготовка приміщень для проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Більшість дільниць розташувалася у приміщеннях будівель з масовим перебуванням людей, а саме будинки культури, адміністративні будівлі, ФП а також недіючі будівлі органів влади.

 

У зв’язку з цим, керівники тих об’єктів, де розташовуватимуться виборчі дільниці та голови виборчих дільниць (комісій) повинні вже зараз подбати про виконання заходів пожежної безпеки й організувати їх дотримання під час проведення голосування.

 

З 21 вересня  по 16 жовтня 2020 року буле здійснено перевірку 28 об’єктів, та оглянуто зі складанням акту обстеження 5 об’єктів,  з метою дотримання правил пожежної безпеки на об’єктах, де будуть розташовані виборчі дільниці.

 

Лугинський РС Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до керівників, громадян та осіб, які будуть задіяні під час проведення  виборів на що в першу чергу необхідно звернути увагу.

 

  • З усіма членами виборчих комісій та працівниками об’єкту слід провести інструктажі по дотриманню вимог пожежної і техногенної безпеки та дій на випадок пожежі. На видних місцях необхідно розмістити знаки пожежної безпеки, пам’ятки, інструкції, плани (схеми) евакуації людей та матеріальних цінностей з будівлі на випадок пожежі, чи іншої надзвичайної події, ознайомивши з ними членів виборчої комісії та персонал об’єкту.

 

  •  Перевірити евакуаційні шляхи та виходи. Вони повинні утримуватися завжди вільними й ні в якому разі не захаращуватися, щоб не перешкоджати вільному руху людей. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини. На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти.

 

  • Необхідно перевірити й привести у належний протипожежний стан електрогосподарства. Провести заміри опору ізоляції електромереж. Заборонено користуватися електронагрівальними приладами (кип’ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками і т.д.), пошкодженими і саморобними електроприладами, чи з відкритими нагрівальними елементами, а також використовувати замість стандартних електрозапобіжників так звані “жучки”.

 

  • Категорично забороняється застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню.

 

  • У випадку аварійного відключення струму, обслуговуючий персонал дільниці повинен бути забезпечений акумуляторними або ручними електричними ліхтарями.

 

  • На випадок пожежі або іншої надзвичайної події, у приміщеннях необхідно розмістити сертифіковані вогнегасники, телефонний зв’язок із зазначенням номеру виклику оперативно-рятувальної служби – “101”, а також визначити порядок оповіщення людей та довести його до всіх осіб, що задіяні на виборчій дільниці.

 

  • Під час голосування виборців, потрібно організувати чергування членів добровільної пожежної дружини, або задіяти працівників місцевої пожежної команди. Особи, яких призначено відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком та по закінченню роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.

 

  • При перших ознаках пожежі чи іншої надзвичайної події, насамперед необхідно негайно повідомити про це в оперативно-рятувальну службу по номеру телефону “101” та без паніки швидко евакуювати з будівлі людей, цінні документи й матеріальні речі. У випадку пожежі, потрібно забезпечити її гасіння за допомогою первинних засобів пожежогасіння.

 

  • В разі виявлення невідомих предметів або речовин, ні в якому разі не можна рухати їх руками та переносити. Відразу повідомити за телефонами «101» та «102» та не допускати до нього сторонніх осіб до приїзду відповідних служб реагування.

 

 

Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів техногенної чи пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки цінні речі, але й життя багатьох людей!

 

Провідний інспектор Лугинського РС Управління

ДСНС України у Житомирській області

Михайло Макарчук


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь