Лугинська Районна Державна Адміністрація
Житомирська область, Лугинський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміцнення системи освіти і науки України – 2020: діджиталізація та онлайн-послуги

Дата: 09.10.2020 12:01
Кількість переглядів: 131

Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України. У шостому блоці йдеться про електронні новації в освітньому просторі.

.

ТРИВАЄ МОДИФІКАЦІЯ ПРОЄКТУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН», ФУНКЦІОНУВАННЯ ЯКОГО ЗАПЛАНОВАНЕ У ФОРМАТІ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ

 

Спільно з Міністерством цифрової трансформації України та міжнародними партнерами опрацьовується питання продовження та модифікації проєкту «Всеукраїнська школа онлайн».

.

За попередніми робочими домовленостями підтримка та технічний супровід цієї онлайн-платформи забезпечуватиметься структурою, підпорядкованою Міністерству цифрової трансформації України, змістовне наповнення – Міністерством освіти і науки України.

.

Платформа створена на базі OpenEdX. На ній сьогодні успішно працюють такі освітні ресурси, як Прометеус, EdEra. Отже, інтерфейс і функціонал є знайомим для багатьох вчителів і учнів. Багато країн використовують OpenEdX як свої власні освітні національні платформи (Іспанія, Ізраїль, Польща, Саудівська Аравія та інші).

.

На цій платформі будуть зібрані відеоконтент, тестові завдання, матеріали для вчителів, курси для підвищення кваліфікації вчителів. Вже є демо-версія відповідної платформи, яка готова до наповнення контентом. Наразі триває організація закупівель контенту (необхідні нормативно-правові акти щодо проведення закупівель перебувають на погодженні в центральних органах виконавчої влади).

.

Також МОН веде перемовини з міжнародними партнерами щодо підтримки проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» та залучення до нього всіх зацікавлених.

.

РОЗПОЧАТО ПІЛОТУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ ШКІЛЬНИХ Е-ЖУРНАЛІВ ТА Е-ЩОДЕННИКІВ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

.

Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. Нове програмне забезпечення розроблене на базі державної модульної системи АІКОМ (раніше ДІСО).

.

Наразі проєкт проходить тестування. У випробуванні нових е-додатків беруть участь по два-три заклади освіти з кожної області. Після завершення цього етапу (орієнтовно вже у листопаді цього року) державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі.

.

Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

.

Для користувачів (вчителів, батьків, учнів) будуть підготовлені детальні роз’яснення та відеоінструкції щодо користування новими інструментами.

.

ПОСТІЙНЕ ОНОВЛЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ ЄДЕБО

.

На базі Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) розроблені та запроваджені вебсервіси з наступних послуг:

 

 • проведення перевірки достовірності документів про освіту;
 • проведення перевірки студентських та учнівських квитків закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти;
 • отримання даних про студентські та учнівські квитки закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти;
 • отримання інформації про осіб, які здобувають вищу, фахову передвищу та професійну (професійно-технічну) освіту на денній формі навчання.

 

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЩОДО ЛІЦЕНЗУВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З 01 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН

 

З 01 вересня 2020 року надання 16 адміністративних послуг з ліцензування провадження освітньої діяльності у сферах вищої, післядипломної, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти здійснюється виключно в електронному вигляді через модуль «Електронне ліцензування» Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

.

Перехід від паперової до електронної форми надання послуг з ліцензування дозволив суттєво спростити процедуру отримання таких послуг для закладів освіти та забезпечив прозорий порядок розгляду документів, що надходять до Міністерства для отримання ліцензій на провадження освітньої діяльності у вищезазначених сферах.

.

На цей час Міністерством здійснено заходи щодо інтеграції ЄДЕБО до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг порталу «Дія». Після запуску  порталу «Дія» здобувачі ліцензії (ліцензіати) зможуть подавати заяви та отримувати послуги з ліцензування освітньої діяльності, зокрема через «кабінет» МОН на вказаному порталі.

.

ВПРОВАДЖЕННЯ В ШКОЛАХ ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

.

За оперативними даними місцевих органів управління освітою, навесні цього року для організації освітнього процесу із застосуванням інструментів для дистанційного навчання педагогічні працівники закладів освіти найчастіше використовували наступні інструменти: Viber, Skype, Zoom, електронну пошту, Google Classroom тощо. Проте МОН продовжує роботу щодо залучення більшої кількості інструментів для організації дистанційного навчання, які будуть зручними для всіх учасників освітнього процесу.

.

Так, у рамках співпраці Міністерства освіти і науки України з ТОВ «Майкрософт Україна» у зв’язку зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, досягнуто домовленостей щодо допомоги українським закладам освіти в налагодженні процесу проведення онлайн занять, безкоштовно застосовуючи центр командної роботи Microsoft Teams for Education.

.

Цей сервіс включає наступні опції:

.

 • організація віртуальних класів, онлайн-уроків (із можливістю їх запису та перегляду в будь-який час), засідань педагогічних рад тощо;
 • можливість створення закритих чатів для спілкування;
 • здійснення відеоконференцій (до 300 учасників без обмеження в часі);
 • завантаження матеріалів, можливість їх зберігати та ділитися ними;
 • створення цифрових зошитів і журналів успішності;
 • планування завдань, контроль їх виконання, оцінювання;
 • формування електронного розкладу;
 • систематизація навчальних матеріалів;
 • можливість додати електронні підручники/освітні ігри;
 • можливість організувати дистанційне навчання в асинхронному та синхронному режимах;
 • розміщення оголошень, дайджестів для всіх учасників освітнього процесу.

 

Також МОН веде перемовини з іншими компаніями щодо забезпечення закладів освіти різними безкоштовними інструментами дистанційного навчання, зокрема ГО «Фонд підтримки інформаційного забезпечення студентів», ТОВ «Еволюшн Груп», ТОВ «Інтерактивні системи навчання» тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь